To nejlepší z Edinburghu + JEZERO LOCH NESS (letecky z Prahy)

 • ubytování: hotel **+ubytování: hotel **+
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
4 termíny od 7. května 2019
od 21 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Jedinečný poznávací zájezd se zkušeným průvodcem, který vás provede po zajímavostech Skotska jako nikdo jiný. Navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, palác Scone s jeho zahradami i nejtajemnější jezero světa Loch Ness. A Edinburgh vás pohltí historií i tepající kosmopolitní atmosférou. Zažijte s námi na vlastní kůži největší krásy Skotska a objevte hrdý Edinburgh! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou č... Celý popis ...
To nejlepší z Edinburghu + JEZERO LOCH NESS (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

říjen 2018

02.10. - 07.10.2018 úterý - neděle
snídaně letecky
22 990 Kč
cena za 6 dní

květen 2019

07.05. - 12.05.2019 úterý - neděle
snídaně letecky
21 990 Kč
cena za 6 dní
28.05. - 02.06.2019 úterý - neděle
snídaně letecky
21 990 Kč
cena za 6 dní

červen 2019

04.06. - 09.06.2019 úterý - neděle
snídaně letecky
21 990 Kč
cena za 6 dní

září 2019

17.09. - 22.09.2019 úterý - neděle
snídaně letecky
21 990 Kč
cena za 6 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Edinburgh – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 5x ubytování v Edinburghu v 2* nebo 3* hotelu ve 2lůžkových pokojích
 • 5x snídaně
 • dopravu k paláci Scone a do St. Andrews
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo
 • jízdné v navštívených městech při potřebných přesunech
 • vstupné do památek
 • fakultativní výlet k jezeru Loch Ness
 • cestovní pojištění
 • doporučené kapesné minimálně 170 Ł/os./pobyt (MHD, vstupy, stravování)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 800 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Edinburghu + JEZERO LOCH NESS (letecky z Prahy)

Jedinečný poznávací zájezd se zkušeným průvodcem, který vás provede po zajímavostech Skotska jako nikdo jiný. Navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, palác Scone s jeho zahradami i nejtajemnější jezero světa Loch Ness. A Edinburgh vás pohltí historií i tepající kosmopolitní atmosférou. Zažijte s námi na vlastní kůži největší krásy Skotska a objevte hrdý Edinburgh!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel :

Zavazadlo v ceně zájezdu  – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm

Zavazadlo za příplatek 1 800 Kč / 70 €  – velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 15 kg, kdy šířka, hloubka a výška nesmí přesáhnout 275 cm

Tyto ceny zavazadel jsou  garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu , pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK)

Vstupné :
Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Muzeum skotské whisky

Dospělý 560 Kč
Dítě 320 Kč
Senior 480 Kč

Fakultativní výlet za krásami skotské přírody a k jezeru Loch Ness

Dospělý 2 110 Kč
Dítě 1 990 Kč
Senior 1 990 Kč

Cestovní pojištění :
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (85 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění
Pořadatelem zájezdu je Radynacestu, s.r.o.

Stravování: snídaně

Během dne při prohlídce města Edinburghu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Ubytování: hotel **+

kvalitní 2* nebo 3* hotel v dosahu místního MHD

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu transfer na hotel, ubytování, odpolední návštěva Rosslynské kaple.   Odpolední prohlídku věnujeme návštěvě světového unikátu, Rosslynské kapli – kostelu, který je známý nejen z románu Šifra mistra Leonarda, ale také díky pohanským a křesťanským motivům a odkazům na templářské rytíře. 
2. den: Celodenní výlet s průvodcem k paláci Scone  a do přímořského  letoviska St. Andrews. Po snídani nás čeká celodenní výlet za  krásami skotského venkova a historie . U mořské úžiny budeme obdivovat  slavný železniční most Forth Bridge (památka UNESCO) a pojedeme dále až k významnému paláci Scone, ve kterém byl  korunován vůbec první skotský král . K paláci navíc přiléhají i rozsáhlé zahrady s volně žijícími srnkami, veverkami a pávy. Pozdní oběd si dáme v  přímořském městečku – slavném letovisku  St. Andrews  – ráji golfistů a studentů  místní univerzity. Procházkou se přiblížíme až k samotné zřícenině hradu, dále po pobřeží zamíříme k ruině kláštera, kde skončil svůj život hrdě na hranici i český husita Pavel z Kravař.  Předpokládaný návrat do hotelu po sedmé hodině večerní.
3. den: Dnes nás čeká  celodenní prohlídka nejznámějších památek města a ochutnávka pravé skotské whisky. Dopoledne se přesuneme do historického centra Edinburghu. Kolem Camery Obscura se vydáme na hrad Edinburgh Castle, který je známý tím, že se zde nacházejí korunovační klenoty a legendární kámen Stone of Scone. Následně si odpočineme v muzeu skotské whisky „Scotch Whisky Experience“, kde se dozvíme vše o skotské whisky a zažijeme i košt vybraných ochutnávek. Projdeme se po  Královské míli  – středověké ulici, která je spojnicí mezi  hradem a zámkem Holyrood Palace. Po cestě mineme například kostel Hub, středověké domy či proslulé Writer's Museum.  Odpoledne věnujeme procházce na známý Calton Hill , ze kterého je ta nejkrásnější vyhlídka na celé město . Velmi známá je část kopce „Artušovské sedlo“, jelikož svým tvarem připomíná jezdecké sedlo.  Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
4. den: Fakultativní celodenní výlet k jezeru Loch Ness a za dalšími krásami skotské přírody. Dnes se vydáme se zájemci na další krásný výlet po stopách tajemného Skotska , plného bohaté historie a nedotčených koutů přírody. Krajina, která je protkána hrady a jezery, vytváří scenérii, jež se vryje hluboko do paměti . Náš program začne panoramatickou jízdou kolem hradu Stirling, který je spojený s královnou Marií Stuartovnou a našim zrakům neunikne ani proslulý National Wallace Monument, spojený se jménem Williama Wallace, který zde porazil ve 13. století Angličany. Dorazíme až k malebnému  údolí Glen Coe, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších míst celého Skotska . Projedeme městečkem  Fort William v jehož blízkosti lze vidět nejvyšší horu Velké Británie – Ben Nevis . Pokračovat budeme k městu Fort Augusus a nakonec se přesuneme k nejznámějšímu skotskému jezeru Loch Ness , které je proslulé díky záhadnému živočichovi, lochnesské nestvůře přezdívané Nessie. Na tomto místě budete mít možnost se přidat k dalším cestovatelům, kteří touží světoznámou příšeru zahlédnout a vyfotit si ji. Zájemci mohou absolvovat krátkou projížďku lodí po jezeře nebo se vydat na procházku podél části Kaledonského kanálu . Jedná se o nejdelší kanál ve Skotsku, celkem měří 96 kilometrů. Lodě tady proplouvají postupně 29 zdymadly a zdolávají tak obdivuhodný výškový rozdíl 20 metrů. Návrat zpět do Edinburghu kolem deváté hodiny večerní. Ti, kteří nebudou mít o fakultativní výlet zájem, mohou individuální program v Edinburghu využít k návštěvě muzeí, galerií či nákupu suvenýrů.
5. den: Dnešní program je věnován další části města Edinburgh včetně návštěvy Holyrood Palace. Odpoledne individuální volno pro prohlídky muzeí či nákupy. Po snídani přesun do centra, kde nás čeká procházka druhou částí Královské míle a  návštěva Holyrood Palace  –   oficiální sídlo královny Alžběty II., jehož součástí jsou i slavné zahrady . V odpoledních hodinách volno a individuální program, který lze využít k  návštěvě Královské botanické zahrady (známé svou růžovou a bylinkovou zahradou, skleníky, jezírky i čínským pavilonem) nebo  HMY Britannia (královské jachty britské královny) . Z muzeí lze navštívit například Skotskou národní galerii, Muzeum Johna Knoxe či Muzeum dětství. Nebo je pro vás lákavější prohlédnout si zevnitř jeden z původních historických domů na Královské míli? Průvodce vám mimo jiné doporučí i ochutnávky místních specialit, a tak si můžete  vychutnávat skotskou atmosféru  plnými doušky.
6. den: V brzkých ranních hodinách přesun na letiště a odlet do Prahy.

Podobné zájezdy