To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Prahy)

 • ubytování: hotel **+ubytování: hotel **+
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
2 termíny od 22. května 2019
od 14 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Neobyčejný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Edinburghu. Druhé největší skotské město vás pohltí historií i tepající kosmopolitní atmosférou. Navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, univerzitní St. Andrews, palác Scone s jeho zahradami i sídlo královny Holyrood Palace. Vydejte se s námi na cestu skotskou historií a poznejte Edinburgh! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou č... Celý popis ...
To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

říjen 2018

03.10. - 07.10.2018 středa - neděle
snídaně letecky
14 990 Kč
cena za 5 dní

květen 2019

22.05. - 26.05.2019 středa - neděle
snídaně letecky
14 990 Kč
cena za 5 dní

srpen 2019

28.08. - 01.09.2019 středa - neděle
snídaně letecky
14 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Edinburgh – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo
 • transfer letiště – hotel – letiště místní dopravou
 • 4x ubytování v Edinburghu v 2* nebo 3* hotelu ve 2lůžkových pokojích
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo
 • jízdné v navštívených městech při potřebných přesunech
 • vstupné do památek
 • fakultativní výlet k paláci Scone a do St. Andrews
 • cestovní pojištění
 • doporučené kapesné minimálně 170 Ł/os./pobyt (MHD, vstupy, stravování)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Prahy)

Neobyčejný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Edinburghu. Druhé největší skotské město vás pohltí historií i tepající kosmopolitní atmosférou. Navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, univerzitní St. Andrews, palác Scone s jeho zahradami i sídlo královny Holyrood Palace. Vydejte se s námi na cestu skotskou historií a poznejte Edinburgh!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel :

Zavazadlo v ceně zájezdu  – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm

Zavazadlo za příplatek 1 800 Kč / 70 €  – velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 15 kg, kdy šířka, hloubka a výška nesmí přesáhnout 275 cm

Tyto ceny zavazadel jsou  garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu , pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK)

Vstupné :
Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní výlet k paláci Scone + St. Andrews

Dospělý 2 110 Kč
Dítě 1 910 Kč
Senior 1 910 Kč

Muzeum skotské whisky

Dospělý 560 Kč
Dítě 320 Kč
Senior 480 Kč

Cestovní pojištění :
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (90 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění
Pořadatelem zájezdu je Radynacestu, s.r.o.

Stravování: snídaně

Během dne při prohlídce města Edinburghu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Ubytování: hotel **+

Kvalitní 2* nebo 3* hotel v dosahu místního MHD.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu transfer na hotel, ubytování, odpolední program vč. návštěvy Rosslynské kaple.   Během odpolední prohlídky romantického města Edinburgh si společně zajedeme i k Rosslynské kapli. Tento středověký světový unikát mnozí  znáte z románu Šifra mistra Leonarda .
2. den: Dnes nás čeká  celodenní prohlídka nejznámějších památek města vč. ochutnávky pravé skotské whisky. Po snídani se přesuneme do historického centra Edinburghu. Kolem Camery Obscura se vydáme na hrad Edinburgh Castle. Následně si odpočineme v muzeu skotské whisky „Scotch whisky experience“, kde se dozvíme a zažijeme vše o skotské whisky včetně koštu vybraných ochutnávek. Projdeme se po Královské míli  – středověké ulici, která je spojnicí mezi hradem a zámkem Holyrood Palace. Odpoledne procházka na Calton Hill. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
3. den: Celodenní fakultativní výlet s průvodcem nebo individuální program ve městě. Po snídani nás čeká celodenní výlet za krásami skotského venkova a historie . U mořské úžiny budeme obdivovat slavný železniční most Forth Bridge a pojedeme dále až k významnému paláci Scone, ve kterém byl korunován vůbec první skotský král . K paláci navíc přiléhají i rozsáhlé zahrady s volně žijícími srnkami, veverkami, pávy. Pozdní oběd si dáme v přímořském městečku – slavném letovisku St. Andrews  – ráji golfistů a studentů  místní univerzity. Procházkou se přiblížíme až k samotné zřícenině hradu, dále po pobřeží zamíříme k ruině kláštera, kde skončil svůj život hrdě na hranici i český husita Pavel z Kravař.  Předpokládaný návrat do hotelu po 19. hodině.
4. den: Dnešní program je věnován další části města Edinburgh vč. návštěvy Holyrood Palace. Odpoledne individuální volno pro další návštěvy muzeí či nákupy. Po snídani přesun do centra, kde nás čeká procházka druhou částí Královské míle a návštěva Holyrood Palace – oficiální sídlo královny Alžběty II., jehož součástí jsou i slavné zahrady . V odpoledních hodinách volno a individuální program, který lze využít k návštěvě Královské botanické zahrady (známé svou růžovou a bylinkovou zahradou, skleníky, jezírky i čínským pavilonem) nebo HMY Britannia (královské jachty britské královny) . Z muzeí lze navštívit například Skotskou národní galerii, Muzeum Johna Knoxe či Muzeum dětství. Nebo je pro vás lákavější prohlédnout si zevnitř jeden z původních historických domů na Královské míli? Průvodce vám mimo jiné doporučí i ochutnávky místních specialit, a tak si můžete vychutnávat skotskou atmosféru plnými doušky.
5. den: V brzkých ranních hodinách přesun na letiště a odlet do Prahy.

Podobné zájezdy